Trening outdoor

Trening outdoor

Czy wiecie, że według raportu HCM Fitness Trends 2020, trening outdoor zajmuje drugą pozycję zaraz po treningu online wśród najbardziej rozwijających się trendów treningowych?

Dlaczego tak się dzieje?

  • Ludzie po prawie trzy miesięcznym zamknięciu są spragnieni wyjścia na świeże powietrze, kontaktu z innymi ludźmi, ale także ćwicząc na świeżym powietrzu część z nich czuje się bezpieczniej niż w pomieszczeniach zamkniętych
  • Budujemy społeczność poprzez ćwiczenia w parach, przybijanie piątki czy wspólne spotkanie potreningowe, ludzie czują się mniej skrępowanie, łatwiej nawiązują relacje 
  • Dodatkowo dostarczamy ludziom niesamowitej dawki energii – słońce, śpiew ptaków, powiem świeżego powietrza 
  • Uwalniają się negatywnych emocji, takie jak gniew, stres
  • Dodatkowo poprawia się poczucia własnej wartości . Testy przeprowadzone na Uniwersytecie w Essex potwierdzają, że ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają w dużym stopniu samoocenę. Nawet niewielki wysiłek sprawia, że czujesz się lepiej w swoim ciele.

Podróżując po Hiszpanii zauważyłam, że wielu trenerów i instruktorów fitness organizuje swoje treningi  na świeżym powietrzy z klientami. Oczywiście mamy tam dużo lepszą pogodę niż u nas, ale jak nie ma pogody treningi przenoszone są online. W Walencji, w ogrodzie Turii, gdzie z Kingą robiłyśmy trening, okazało się, że zbierają się tam grupki ludzi i robią ze swoimi trenerami różnorodne treningi – yoga, pilates, Zumba czy full body workout. Jeden się kończy, kolejny się zaczyna. Wygląda to niesamowicie, taki outdoorowy klub fitness w pięknym, pełnym zieleni miejscu.
Zachęcam Was do robienia takich treningów ze swoimi klientami. Są same zalety takich treningów, a przede wszystkim zdrowie i uśmiech naszego klienta.